Yatay ve Dikey Geçişler
Videoyu İzle
Aday Öğrenciler > Yatay ve Dikey Geçişler

Yatay ve Dikey Geçişler

YATAY GEÇİŞ

Üniversitemize Kurumlararası geçiş başvurusunda bulunacak öğrenciler için başvurularımız başlamış bulunmaktadır. Üniversitemize başvuru şekli ve gereken belgeler aşağıda tarafınıza sunulmuştur. Belgelerin eksiksiz ve zamanında gönderimi önemle rica olunur.

  

UYGUN GÖRÜLEN BAŞVURULARA %75 KESİNTİSİZ EĞİTİM BURSU SAĞLANACAKTIR. KONTENJANLAR ve TABAN PUANLAR ÇERÇEVESİNDE %100 KESİNTİSİZ EĞİTİM BURSU İMKANI SUNULMAKTADIR.

 

Başvuru için gerekli olan evraklar:

 

 

BAŞVURU ŞEKLİ: Başvurular bizzat ya da e-mail yolu ile yapılacaktır. Eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

BAŞVURU TARİHİ: 18.07.2018

BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ: Duyurulacaktır

 

E-Mail: info@auc.edu.tr

 

 


Dikey Geçişler

Üniversitemiz lisans programlarına dikey geçişler "Yükseköğretim Kurulu Dikey Geçiş" yönetmeliği uyarınca yılda bir ÖSYM tarafından düzenlenen DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonucunda yerleştirilerek yapılabilmektedir. Bu koşulları sağlayan adaylar Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na başvurularını yapabilirler.

Üniversitemizin Meslek Yüksekokullarından mezun olup DGS ile yeniden üniversitemizin lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimiz eğitim ücretlerini ilk kayıt yaptırdıkları yıldaki miktara göre devam edeceklerdir.


İletişim Formu